Seks ve Alkol

Estrogenolit Tablet

Aşırı alkol kullanımı sağlığınız için kötü olabilmektedir ve cinsel yaşamınıza da pek faydalı olmaz.

Uzmanlar, birçok kişinin, özellikle gençlerin içki etkisi altında tehlikeli, riskli cinsel davranışlara girmesinden endişeleniyorlar.
Bir tehlike “bira gözlüğü” fenomenidir. Kan alkolü yüksek bir kişi başkalarını gerçekte olduklarından daha fazla arzu edilebilir görmeye başlayabilir.
2009 tarihli bir anlaşma gösterdi ki alkol alan erkekler ayıkken seçmeyecekleri potansiyel seks partnerlerini çekici buluyorlar.
Alkol kişilerin cinsel yaşamını birçok şekilde etkiler. Etkileri iyi ve kötü diye ayrılabilir.

Estrogenolit Damla

Alkolün kötü etkileri

• Alkol kişilerin yanlış kişiyle akılsızca seks yapmasını, dolayısıyla gebe kalma, enfeksiyon kapma ve evlilikte ayrılıklara neden olan ilişkilere girişmeyi daha olası kılar. Aslında, cumartesi, pazar ve pazartesi sabahları ertesi gün hapına rağbetin artması bundandır.
• Alkol kişileri sarhoş eder, o yüzden uygun doğum kontrol önlemlerini almazlar.
• Alkol doğmamış bebek için kötüdür. O yüzden gebelikte çok çok az içilmelidir. Bazı araştırmalar gebelikte tamamen bırakılmasını önerirler.
• Alkol iktidarsızlığın (sertleşme bozukluğunun) baş nedenidir. Birçok genç erkek bunu fark etmez çünkü içkinin şehvetlerini artırdığını düşünürler. Ama Shakespeare’in dediği gibi: “Tutkuyu artırır ama performansı alıp götürür.”
• Alkole kancayı takan birçok erkek alkol sonrası kalıcı iktidarsızlık yaşar ve genelde sekse ilgilerini kaybederler.
• Aşırı alkol kullanımının kadında cinsel sorunlara yol açıp açmayacağı kesin değildir ama olasılıklar bazında, bazı azalan libido vakalarının aşırı alkol tüketimine bağlı olması olasıdır.

Estrogenolit Damla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.